Tabliczki reklamowe i promocyjne

Tabliczki reklamowe i promocyjne

Tabliczki reklamowe to bardzo popularny nośnik reklamy

Jednak ich najważniejszą cechą jest ich funkcja informacyjna. Dlatego znajdują tak szerokie zastosowanie. Umieszcza się na nich logo firmy, hasła reklamowe czy dane teleadresowe przedsiębiorstwa. Tabliczki wykonywane są przy tym na różnego rodzaju materiałach. Tabliczki promocyjne montowane mogą być bezpośrednio na ścianie bądź jako tablice wolnostojące dzięki wykorzystaniu konstrukcji stalowych. Te umieszczone przy ulicy, parkingach i innych ruchliwych miejscach, są w stanie dotrzeć do naprawdę sporej grupy odbiorców. Umieszczone na elewacji czy drzwiach budynku przekazują informację potencjalnym klientom o danej firmie i jej ofercie. 

Tabliczki reklamowe tworzone na zamówienie dzięki technologii druku odpornej na promieniowanie UV cieszą się obecnie bardzo dużym zainteresowaniem. Są więc chętnie stosowane m.in. w celach marketingowych i reklamowych. To forma promocji skuteczna i zarazem efektowna, niezależnie od rodzaju prowadzonej działalności gospodarczej. Z tego powodu sięgają po nią chętnie właściciele zakładów produkcyjnych, sklepów, gabinetów stomatologicznych, zakładów fryzjerskich i nie tylko. Powszechnie wykorzystywane są jako informacja o lokalizacji danej firmy, jej adresie i sposobie dojazdu. Za sprawą ciekawego projektu i estetycznego wykonania mogą zachęcić odbiorcę do skorzystania z usług firmy czy po prostu zapoznania się z jej ofertą.

Dobrze wykonana tabliczka reklamowa potrafi skutecznie przyciągnąć nowych klientów

Tabliczki promocyjne wykonywane na zamówienie mogą mieć różną wielkość i formę. Często montowane są na ścianie, ale równie dobrze mogą być wolnostojące. Te drugie umieszcza się zazwyczaj na specjalnych stelażach np. stalowych. Jest to rozwiązanie stosowane jednak znacznie rzadziej niż montaż na ścianie. Sprawdza się raczej w przypadku większych tablic. Tabliczki na ogół pełnią rolę reklamy zewnętrznej, ale nie jest to konieczność. Znajdują się m.in. przed wejściem do danej firmy. Przekazują w ten sposób podstawowe informacje na jej temat np. dane teleadresowe, pełną nazwę, zakres usług itd.

Co ciekawe, tabliczki reklamowe robione na zamówienie wcale nie muszą znajdować się blisko siedziby firmy. W ten sposób reklamować można się na większym terenie, zwłaszcza w miejscach mocno uczęszczanych. Takie rozwiązanie jest nieocenione w budynkach, w których mieści się więcej niż jedna firma. W  ten sposób można łatwo wyróżnić się na tle konkurencji. Warto przy tym zadbać o odpowiedni projekt tabliczki, który będzie rzucać się w oczy.