zamów projekt

Kierujące pieszych

Kierujące pieszych

Naklejki do kierowania pieszych są bardzo często wykorzystywane na polskich drogach. Dzieje się to m.in. z tego względu, iż poprawia się tym samym bezpieczeństwo wszystkich pieszych. Najważniejszą funkcją takiej naklejki jest to, aby poinformować pieszego, w którym miejscu może przejść na drugą stronę ulicy, czy dana ulica jest zamknięta dla ruchu, itd. W związku z tym wyposażyć można się m.in. w naklejkę U-56 b, ale też wiele innych. Takie informacje sprawią, że piesi nie będą mieli problemów z poruszaniem się po danym odcinku drogi i trafią na przejście dla pieszych, nie przechodząc przez ulicę w niedozwolonych miejscach. Tym samym ogranicza się ryzyko występowania poważnych wypadków drogowych z udziałem pieszego. 

Czytelne informacje dla wszystkich pieszych

Naklejki do kierowania pieszymi wykonywane są zgodnie z życzeniami wszystkich zainteresowanych klientów, w tym głównie przedstawicieli zarządów dróg miejskich i władz miasta. Naklejki tworzone są na żółtym tle, tak aby można było je bez większych trudności odczytać, nawet ze sporej odległości i późnym wieczorem. To bardzo czytelne informacje dla pieszych, którzy tym samym wiedzą, po których sektorach ulicy nie mogą się poruszać, a gdzie mogą przejść na drugą stronę, aby nie złamać obowiązujących przepisów. Naklejki do kierowania pieszych przydają się wszędzie tam, gdzie przeprowadzane są chwilowe remonty dróg i dotychczasowe przejścia dla pieszych są przeniesione w inne miejsce. Wtedy też łatwo o dezorientację w terenie, zwłaszcza w przypadku osób starszych. Nic dziwnego, że takie naklejki w tego typu miejscach można napotkać praktycznie na każdym kroku, w końcu poprawiają poziom bezpieczeństwa.

Celem większe bezpieczeństwo na drogach

Jeśli naklejki do kierowania pieszymi będą wykorzystywane zgodnie z ich przeznaczeniem, wtedy nie trzeba obawiać się o większe bezpieczeństwo na drogach. Zaletą tego typu naklejek jest to, iż wykonuje się je z solidnych i bardzo trwałych materiałów. Produkty są odporne na ścieranie oraz na negatywne oddziaływanie warunków klimatycznych, dlatego poradzą sobie zarówno w okresie letnim, jak i zimowym. Można z nich korzystać przez cały rok, zwłaszcza wtedy, kiedy realizuje się różnorodne prace remontowe na drogach i chce się poinformować pieszych o wprowadzonych zmianach. Warto zadbać o to, aby naklejki pojawiły się w strategicznych miejscach, ponieważ wtedy piesi na pewno je zauważą i nie przejdą obok nich obojętnie. Zlekceważenie naklejki to już osobista sprawa pieszego, który tym samym naraża się na popełnienie wykroczenia.