zamów projekt

Tabliczki Basenowe

Tabliczki Basenowe

Tabliczki basenowe informacyjne i ostrzegawcze

Bezpieczeństwo na basenie to najważniejsza kwestia, o jaką należy zadbać. Oprócz szybkiego reagowania na ewentualne zdarzenia, niezwykle istotne jest jak najwcześniejsze zadbanie i zwrócenie uwagi na to, co powinno się a czego absolutnie nie powinno robić się na basenie. Jest to jedna z głównych funkcji, jaką pełni na basenie jego oznakowanie. Tabliczki basenowe powinny być widoczne i jednoznacznie wskazywać, co oznaczają.

Tabliczki na basen mogą pełnić różnorakie funkcje

Tabliczki na basen mogą pełnić funkcje - zarówno informacyjne jak i ostrzegawcze. Są one niezbędne na każdym kąpielisku. Tablice ostrzegawcze wskazują na możliwość poślizgnięcia się (np. poruszając się wzdłuż basenu), zachowania niebezpieczne (nieodpowiednia technika wykonywania skoków do wody, bieganie obok basenu i inne) a także inne zdarzenia, mogące być dla nas niebezpieczne. Tablice informacyjne pokazują z kolei gdzie znajdują się poszczególne miejsca na basenie (np. szatnia czy też wieża do skoków jeśli kąpielisko taką posiada), dopuszczalny wzrost w poszczególnych miejscach (szczególnie ważne dla małych dzieci - bezwzględnie muszą one korzystać z płytkich basenów!), a także co trzeba zrobić zanim wejdzie się do basenu (konieczność umycia się w prysznicu przed basenem, zmycia makijażu, założenia klapek w drodze z szatni do basenu). Te wszystkie, z pozoru oczywiste kwestie muszą zostać właściwie wyeksponowane i podkreślone, np. właśnie za pośrednictwem tabliczki na basen.

Tabliczki basenowe to pewnego rodzaju drogowskazy

Osoby, które po raz pierwszy są na basenie, szukają wskazówek. Dla tych osób tabliczki basenowe stanowią idealną pomoc i pewnego rodzaju drogowskazy po poruszaniu się w tej przestrzeni. Dzięki znakom po kolei kierujemy się do szatni, na basen czy też w stronę dodatkowych atrakcji, które możemy na tym kąpielisku znaleźć (zjeżdżalnie, jacuzzi i inne). Jeśli zabieramy na basen swoje dziecko, warto zaznajomić go z zawieszonymi tam znakami. Dzięki wzbogaceniu tabliczek o adekwatne obrazki, maluch lepiej zapamięta podstawy zachowania się na basenie i tym samym w przyszłości sam może zwrócić uwagę innych i pokazać mu adekwatny do jego zachowania znak. Nie da się ukryć, że tabliczki basenowe przede wszystkim mają na celu dbać o bezpieczeństwo. W naszym asortymencie polecamy szeroki wybór różnorodnych produktów - tabliczki mogą być wykonane z różnych materiałów, najlepiej odpornych na szkodliwe działanie wilgoci i chloru. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą, którą kierujemy zarówno do klientów indywidualnych, jak również podejmujemy się realizacji zamówień w większych ilościach.