zamów projekt

Znakowanie

Znakowanie

Znakowanie laserowe

Znakowanie laserowe ma coraz większą grupę sympatyków, ponieważ jest to skuteczna technika nanoszenia druku na wybrane przez klientów materiały i produkty. Atutem takiej techniki jest to, iż materiały znakowane są bardzo precyzyjnie i posiadają stałą, wysoką jakość. Wykorzystuje się do tego specjalną wiązkę lasera. Wysoka precyzja znakowania pomaga uzyskać zainteresowanym szczegółowe obiekty graficzne, zgodnie ze swoimi potrzebami i dostarczonymi projektami. Nie ma również problemów z uzyskaniem mniejszych czcionek oraz bardzo małych geometrii. Technika ta zapewnia bardzo wysoki poziom czytelności, co spodoba się głównie nieco starszym odbiorcom.

Wytrzymałość i odporność na ścieranie

Znakowanie laserem wyróżnia się na tle innych metod tym, iż ta technika jest niezwykle wytrzymała i odporna na ścieranie. Tym samym znakowane produkty cechują się dłuższą żywotnością, a oznaczenia nie schodzą z nich samoczynnie wraz z upływem czasu. Znakowane produkty są również odporne na szkodliwe działanie ciepła, wilgoci oraz różnorodnych kwasów. Nic nie jest w stanie im zaszkodzić. W związku z tym znakowanie laserem wykorzystuje się m.in. w branży produkcyjnej, przemysłowej, logistycznej oraz transportowej. Każdy może wykorzystać taką technikę wydruku w dowolnie wybrany przez siebie sposób. W niektórych przypadkach znakowanie odbywa się bez naruszania powierzchni, z bardzo dużą prędkością. Jeśli komuś zależy na czasie i wysokiej precyzji, powinien zdecydować się na znakowanie laserowe, a na pewno nie zawiedzie się na tej nowoczesnej i skutecznej technice. Znakowane laserowo mogą być różnorodne materiały, w tym stal szlachetna, złoto, aluminium, tworzywa sztuczne, opakowania, folie, laminaty, srebro, brąz oraz miedź. Oczywiście wybór jest jeszcze szerszy, wszystko zależy od indywidualnych projektów klientów.

Różnorodne ustawienia parametrów laserowych

Przy stosowaniu tej metody zainteresowani mogą sobie pozwolić na różnorodne ustawienia parametrów laserowych, czym zwiększa się m.in. szybkość znakowania. Oczywiście wszystko zależy od tego, na jakich materiałach będzie się w danym momencie pracowało, jak duże partie będzie się znakowało, itd. Pracują nad tym bardzo doświadczeni specjaliści, dzięki czemu poszczególne gadżety i produkty są znakowane w sposób prawidłowy i podczas tego procesu nie dochodzi do żadnych zaniedbań. Znakowanie z wykorzystaniem lasera za każdym razem daje bardzo trwałe efekty, dlatego tak znakowane produkty mogą brać udział w różnorodnych kampaniach reklamowych.