zamów projekt

TAMPODRUK

TAMPODRUK

Tampodruk

Tampodruk to chętnie wykorzystywana technika znakowania różnorodnych gadżetów reklamowych. Dzięki temu takie elementy idealnie spełniają swoje funkcje reklamowe i przydają się w wielu miejscach na całym świecie, m.in. w bankach oraz dużych przedsiębiorstwach. Metoda tampodruku jest niezwykle szybka oraz łatwa, przy okazji tania. Znakowanie z wykorzystaniem takiej techniki stosowane jest przede wszystkim na produktach, które posiadają gładką i elastyczną powierzchnię. Podłożem mogą być w tym przypadku różnorodne tworzywa sztuczne, metal, szkło, drewno czy też nawet ceramika. Zainteresowani mają więc szerokie pole manewru, zależnie od tego, na jakich konkretnie gadżetach reklamowych w danym momencie im zależy. Tampodruk działa niezawodnie, z jego pomocą można znakować również materiały na miękkim podłożu, takim jak pianka poliuretanowa.

Prosty proces znakowania produktów

Korzystając z tampodruku ma się pewność tego, iż jest to bardzo prosty proces znakowania różnorodnych produktów reklamowych. Na samym początku przygotowuje się odpowiednią matrycę, projekt drukowany jest najpierw na specjalnie przeznaczonej do tego folii. Folia przekładana jest później na światłoczułą płytkę, a następnie umieszczana w bardzo nowoczesnej naświetlarce. Tym samym powstaną odpowiednie żłobienia, tak aby gadżet reklamowy był zgodny z projektem klienta. W drobnych rowkach znajdzie się farba, która potem zostanie skutecznie przeniesiona na wybrany produkt reklamowy. Gotowa matryca umieszczana jest przez fachowców w tamponiarce, gdzie montuje się tampon o odpowiednich parametrach technicznych. Jak widać wyraźnie tampodruk nie jest zbyt skomplikowaną techniką, za to niezwykle efektywną.

Bezbłędne drukowanie

Tampodruk jest techniką, która opiera się na bezbłędnym drukowaniu. Proces ten rozpoczyna się od nakładania specjalnej farby na matrycy. Później farba jest równomiernie rozprowadzana po całej matrycy, tak aby gadżet spełniał swoje funkcje. Usuwa się również ewentualny nadmiar farby, gdy matryca jest wypełniona proces ten zostaje zahamowany. Dociska się wtedy do niej wcześniej wybrany tampon. Farba zostaje na niego przeniesiona, a tamponiarka z farbą znakuje wybrany przez klienta produkt, oczywiście zgodnie z otrzymanym projektem. W ten sposób nie dochodzi do żadnych błędów i znakowanie przebiega ekspresowo. Proces ten powtarza się aż do skutku, tak aby oznakować całą partię gadżetów reklamowych, które zostały zamówione przez większe lub mniejsze firmy w celu rozpoczęcia kampanii reklamowej.