zamów projekt

TERMOTRANSFER

TERMOTRANSFER

Druk termotransferowy

Druk termotransferowy jest chętnie wykorzystywany w wielu różnych branżach, oczywiście w celach reklamowych. To jedna ze skuteczniejszych metod znakowania produktów, zbliżona do druku termicznego. W druku termotransferowym stosuje się jednak bardzo dużą ilość specjalistycznych powłok. Wybrane barwniki nanosi się na etykiety, wykorzystuje się przy tym zmienną temperaturę oraz dociskanie głowicy drukarki. Proces ten nie jest zbyt skomplikowany zwłaszcza dla osób, które mają w tym zakresie nieco większe doświadczenie. W ten sposób produkty są odpowiednio oznakowane i mogą trafić do klientów. Termotransfer jest odporny na szkodliwe działanie światła oraz zmiennej temperatury. Ponadto warto zauważyć, że technika ta radzi sobie z wilgocią oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Co za tym idzie jest coraz bardziej popularna w większych przedsiębiorstwach.

Umieszczanie barwników z taśmą barwiącą

Termotransfer polega przede wszystkim na tym, aby umieszczać wybrane barwniki przy pomocy specjalnego nośnika, a konkretniej taśmy barwiącej. Wiele zależy w tym zakresie od rodzaju uzyskanego zlecenia. Klienci sami wiedzą najlepiej, na jakim znakowaniu im zależy i jakie produkty chcą otrzymać w finalnej wersji. Druk termotransferowy opiera się na umieszczeniu taśmy pomiędzy głowicą drukarki a wykorzystywanym materiałem. Wtedy taka taśma jest równomiernie rozprowadzana i produkt jest optymalnie znakowany, nie dochodzi podczas tego procesu do żadnych błędów. Oddziałująca podczas tego procederu temperatura pozwala na bezpośredni transfer barwnika z taśmy na materiał. Brzmi to może nieco specjalistycznie, ale w praktyce nie jest to zbyt trudna do zrealizowania czynność. Takie wydruki są bardzo przejrzyste oraz trwałe, więc są coraz częściej wykorzystywane w procesach reklamowych, nawet w nieco mniejszych firmach.

Wydruki, które nie tracą z czasem na jakości

Skorzystanie z druku termotransferowego doprowadzi do tego, że wydruki nie będą traciły z czasem na swojej jakości. Jeśli ktoś zastanawia się nad znakowaniem produktów reklamowych, powinien skorzystać z tej właśnie możliwości, a na pewno nie będzie w żaden sposób rozczarowany. Druki tego typu są z powodzeniem stosowane w przedsiębiorstwach logistycznych, transportowych lub spedycyjnych. Oczywiście pełnią bardzo istotną rolę również w wielu rozbudowanych zakładach produkcyjnych i przemysłowych. Jak widać ich zastosowanie jest bardzo uniwersalne. Wydruki termotransferowe pozwolą na skuteczne oznakowanie półek magazynowych, słoików z przetworami oraz wielu innych towarów i produktów.