zamów projekt

Tabliczki BHP i Informacyjne

Tabliczki BHP i Informacyjne

Tabliczki ostrzegawcze BHP

Polskie prawo reguluje kwestie związane z umieszczaniem znaków informacyjnych i mówi, że tabliczki ostrzegawcze BHP muszą być umieszczone w każdym miejscu pracy. Powinny być oczywiście widoczne, a więc ważne, by tabliczki były wykonane nie tylko solidnie, ale i estetycznie. Place budowy również muszą być odpowiednio oznaczone. Bezpieczeństwo pracowników powinno być w tym przypadku priorytetem. Znaki wykorzystywane na tabliczkach ostrzegawczych i informacyjnych BHP są powszechnie rozpoznawalne w Polsce i powinny być produkowane według określonych wzorów - zgodnych z wymogami organów kontroli. Należy pamiętać, że tabliczki BHP muszą być umieszczone w odpowiednich, określonych w prawie miejscach. W pobliżu sprzętu gaśniczego należy zamontować instrukcje przeciwpożarowe i znaki właśnie tego typu. Pracodawca musi też użyć specjalnych tabliczek do oznakowania dróg ewakuacyjnych oraz piktogramów wskazujących kierunki do wyjść ewakuacyjnych. Jeżeli w miejscu pracy znajdują się maszyny to te, które są uszkodzone, niesprawne lub z innych przyczyn nie nadają się do użytku albo pozostają w naprawie również powinny być specjalnie oznakowane. 

Tabliczki informacyjne i BHP

Chcesz zakupić tabliczki informacyjne BHP albo zwykłe tabliczki informacyjne do swojej firmy, ale wiesz na co się zdecydować? A może pracujesz jako inspektor BHP i polecono Ci zakup nowych tabliczek z odpowiednimi piktogramami? Przejrzyj asortyment w naszym sklepie internetowym i znajdź te, których brakuje w firmie. O ile w przypadku tablic BHP rodzaje obrazków i zastosowanych na nich kolorów są regulowane przez prawo, o tyle zwykłych tabliczek informacyjnych z nazwami pokoi, działów oraz listami pracowników możesz pozwolić sobie na nieco więcej - np. większą, pogrubioną, kolorową czcionkę, zastosowanie kursywy lub czcionki nawiązującej do tej z logo firmy. W naszej ofercie znajdziesz z pewnością wybierzesz coś, co będzie świetnie pasować do wnętrza Twojego biura. Oferujemy grawerowane tabliczki informacyjne, które będą odpowiednie nie tylko do biur, ale również np. oznakowania gabinetów lekarskich.

Grawerowane tabliczki informacyjne

Tabliczki informacyjne mogą mieć taki styl, jaki sam/-a im nadasz, a to jest szczególnie istotne w przypadku, gdy zależy Ci na zachowaniu spójności z innymi elementami wnętrza w biurze. Dzięki temu takie tabliczki będą pełniły nie tylko podstawową funkcję - informacyjną, ale również dekoracyjną i kreowania spójnego wizerunku. Przejrzyj nasze produkty i wybierz to, czego szukasz lub skontaktuj się z nami w celu omówienia szczegółów.